Дзеркала вже понад 700 років є важливим атрибутом в наших домівках. Спочатку вони коштували дуже дорого, тому дозволити собі навіть маленьке дзеркальце могли тільки заможні люди. А вже в ХІХ столітті дзеркала стали доступними для всіх. Відтоді технологію виготовлення вдосконалили, з’явилось багато різновидів дзеркал, які використовують з різною метою та встановлюють у різних кімнатах.
Як вибрати дзеркало в ванну
Ранкові та вечірні гігієнічні процедури, нанесення доглядової косметики чи гоління у ванній без дзеркала проводити досить складно, тому в цій кімнаті воно є практично у всіх. А от щоб цим атрибутом було зручно користуватися, рекомендуємо дотримуватися простих порад щодо вибору та розміщення дзеркала для ванни:
- Визначіться з місцем розташування та габаритами перед купівлею. Зазвичай у ванній кімнаті дзеркало розміщують над раковиною, тому розміри мають гармоніювати з розмірами тумби, при цьому форма залежить від уподобань майбутніх власників та оформлення інтер’єру: прямокутне, квадратне, овальне чи кругле.
- Освітлення. Від того, як розташовуються освітлювальні прилади у приміщенні, залежить чи зручно буде користуватися дзеркалом. Якщо світла в кімнаті замало, можна купити дзеркало з підсвіткою, вона буває декоративною та функціональною. На це обов’язково треба звертати увагу, бо від декоративної світла мало.
- Вид дзеркал. Це можуть бути самостійні атрибути для ванни з обрамленням чи кронштейном для кріплення, дзеркало з полицями і шафками чи велике дзеркало, закріплене на дверцята шафи. Якщо у кімнаті є достатньо місця для зберігання косметики, засобів гігієни та побутової хімії – можна купити звичайне дзеркало на стіну в рамі з водостійких матеріалів (колір рами добирайте під колір меблів для ванни). Якщо ж місця замало, чудовим рішенням буде придбання дзеркала з поличкою і шафками.
- Розміщувати дзеркало на стіні над раковиною варто на висоті 30-45 см, від її верхнього краю: так ви бачитимете своє відображення по пояс і уникнете потрапляння бризків на скляну поверхню під час миття рук.
Якщо ви є щасливим власником великої ванної кімнати, там можна розмістити два дзеркала: одне середнє (до 70 см висотою) над раковиною, інше велике – у повний зріст: настінне або на підставці.

Дзеркало в спальню
У спальні використовують кілька видів дзеркал:
- Дзеркало в повний зріст: настінне на ніжці чи підставці (ставиться на підлогу).
- Дзеркало на туалетному столику. Такі моделі можуть бути або частиною меблів, або ставляться на тумбочку чи стіл. Останнім часом дуже популярне дзеркало з лампочками – з підсвіткою по периметру, як у гримерних.
- Дзеркальні двері шафи купе – практичне і зручне рішення, оскільки дзеркало не потребує кріплення на стіну і не займає місце в кімнаті, при цьому, можна оцінити свій образ у повний зріст.
- Дзеркало для макіяжу – зручне та компактне, зазвичай має розмір приблизно, як листок паперу А4 або й менше.
- Декоративне дзеркало використовують, щоб візуально збільшити габарити кімнати чи додати акцентів. Може бути будь-якого розміру, з різноманітним оформленням.
Щоб визначитися з видом, необхідно завчасно продумати, які функції виконуватиме дзеркало у спальні, чи є місце для його встановлення.

Як підібрати дзеркало в передпокій?
Перед виходом з дому нам часто необхідно поглянути на себе в дзеркало. Існує навіть прикмета: якщо щось забувся вдома і необхідно повернутися за забутою річчю – треба подивитися в дзеркало. Тож ці аксесуари для передпокою купують дуже часто. Щоб не прогадати з вибором дзеркала в коридор, холл чи тамбур, необхідно:
- Як і у випадку з іншими кімнатами, визначити найоптимальніше місце для встановлення і виміряти його габарити. Дзеркало треба розмістити так, щоб від вхідних дверей ви бачили своє відображення: навпроти або збоку.
- Розміри. Найзручніші варіанти у прихожу: у повний зріст або на півзросту людини. Велике дзеркало у повний зріст має середні розміри 120-140 см заввишки і 60-70 см завширшки, повісити його на стіну треба на висоті 30-40 см від підлоги. Середні дзеркала, які відображають до поясу, часто кріплять на стіні над тумбою для взуття.
- Меблі для коридору з дзеркалом – зручний варіант, якщо для настінного дзеркала місця немає. Так ви отримаєте 2 в 1: місце для зберігання верхнього одягу чи інших речей і необхідний аксесуар в передпокій.

Форм і стильового оздоблення дзеркал існує дуже багато, а добирати їх варто під дизайн інтер’єру приміщення. Якщо є сумніви щодо гармоніювання оригінальних нестандартних атрибутів з меблями для коридору– краще замовити класичне дзеркало з мінімалістичною рамкою. Також можна купити модульні прихожі в коридор, де уже підібрані кілька варіантів дзеркал, які підійдуть до шафи, вішалки чи взуттєвої тумби.
Рекомендації щодо вибору дзеркал та догляду за ними
Коли ви визначилися з формою, стилем, розмірами, переходимо до вибору конкретної моделі:

- Перш за все, треба переконатися у цілісності виробу: чи немає явних дефектів на лицьовій та зворотній стороні. Якщо ви замовляєте дзеркало в інтернеті, огляд слід провести під час отримання, адже продавець може надіслати цілий не пошкоджений виріб, а під час доставки його можуть подряпати чи надбити.
- Ціна дзеркала має велике значення. Бюджетні моделі часто виготовляють з недуже якісних матеріалів, тому дзеркало з часом може потьмяніти, амальгама – повідлущуватися, а тонке скло буде дуже крихким.
- Кріплення: настінні дзеркала монтують з допомогою підвісів чи тримачів. Якщо ви хочете приклеїти дзеркало на стіну спеціальним клеєм, проконсультуйтеся спочатку у продавця, чи підходить ця модель для такого кріплення.
- Зараз дуже популярні дзеркала з кольоровим тонуванням, однак не поспішайте його купувати, якщо цей аксесуар потрібен для щоденного користування: нанесення макіяжу тощо, адже разом із красивим відтінком ви отримуєте ще й зміну кольору, що не завжди доречно.
- Для того, щоб дзеркало служило довго, його потрібно очищувати тільки спеціальним засобом для скла, берегти від надмірної вологи. Ванну кімнату краще провітрювати після купання: так ви вбережете не тільки дзеркало, а й інші меблі.
Щоб вибір дзеркала був вдалим і цей аксесуар довгий час радував вас, звертайтесь за консультацією до фахівців салону меблів Асорті, які допоможуть обрати найбільш підходящу модель.