Як вибрати письмовий стіл для школяра?

Як вибрати письмовий стіл для школяра?

Навчання дитини у школі складається із двох однаково важливих частин: робота у класі із вчителем та виконання домашніх завдань. Тому батькам необхідно забезпечити для школярів оптимальні умови для навчання вдома. Перш за все треба подбати про робоче місце дитини – письмовий стіл чи парту. Нині виробники пропонують широкий асортимент меблів для школярів і в ньому не важко розгубитися. Тож розглянемо це питання детальніше.

Види письмових столів

Столи відрізняються за зовнішнім виглядом, функціональністю, матеріалами, з яких їх виробляють та поділяються на декілька видів.

klasichniy-odnotumboviy-stil

Стандартний або класичний однотумбовий стіл складається зі стільниці та розміщеної справа чи зліва тумби. Тумба може мати вигляд 3-6 шухляд, кількох відкритих полиць чи із дверцятами. Така конструкція досить зручна для учнів молодших класів, а от для старшокласників, скоріше за все, будуть потрібні додаткові полиці, щоб розміщувати шкільне приладдя та підручники.

stil-pismoviy-dvitumbi

Двотумбові столи мають тумби, розміщені по обидві сторони стільниці. Вони досить габаритні, однак можуть умістити майже всі шкільні речі дитини, тому, за наявності місця в кімнаті, їх придбати доцільніше. Обираючи, варто звернути увагу на відстань між тумбами, щоб з часом дитячий стілець можна було замінити на більш габаритне комп’ютерне крісло.

kutoviy-stil-dlia-shkoliara

Кутовий стіл для школяра має форму букви «Г». Ви можете обрати компактні малогабаритні моделі з невеликою кількістю полиць/шухляд та досить великого розміру з вмонтованими тумбами та надставками. Вибір залежить від наявного місця в кімнаті та віку дитини.

stil_pismovij

Модульний стіл зручний тим, що розміщення полиць, тумб вільне: ви можете переставляти їх місцями для зручності. Комплектація та модель столів обирається, з урахуванням габаритів кімнати та потрібного місця для шкільного приладдя.

parta-transformer

Модель «парта-трансформер» дуже зручна, якщо ви плануєте купувати один стіл від 1-го до 11-го класу. В ньому є механізм для регулювання висоти стільниці та її нахилу. З розрахунку на тривалий період використання потрібно або відразу обирати велику містку модель столу, або передбачити місце для встановлення додаткових полиць чи стелажа.

parta-detskaia

Сучасна дитяча парта відрізняється зручністю та функціональністю. Багато з них мають і стільці в комплекті. Такі меблі можна регулювати за висотою, рівнем нахилу стільниці, а за необхідності легко скласти. Зазвичай вони малогабаритні. Єдиний їхній недолік – небагато місця для книжок, зошитів тощо. Парта може бути з полицями зверху або з ящиком під стільницею, однак цього місця недостатньо для зберігання усіх речей.

robocee_mesto

Дитячий комп’ютерний стіл передбачає місце для встановлення стаціонарного ПК: простір під системний блок, підставку під монітор (не завжди) та висувну полицю для клавіатури і мишки. Вважається, що цей вид меблів недоцільний для учнів початкових класів, однак шкільна програма активно реформується, тому є ймовірність, що в 2-3 класі комп’ютер буде потрібен. З іншого боку, зараз багато хто надає перевагу ноутбукам, а для зручного користування ними достатньо широкої стільниці.

lax-wall-office

Підвісний або стіл-полиця не має ніжок та кріпиться на стіну. Серед його переваг можливість самостійно регулювати висоту; вільний простір для ніг – можна розмістити невелику тумбу для канцелярії. Серед недоліків: не дуже широка стільниця і для зміни висоти необхідно робити нові кріплення: наприклад, нові дірки в стіні під дюбелі.

На першому етапі вибору треба визначитись із видом столу, однак це далеко не всі характеристики, які слід брати до уваги.

Особливості дитячого письмового стола для школяра

Визначившись із типом переходимо до інших критеріїв.

Найпопулярніші матеріали, з яких виготовляють меблі для школяра: ЛДСП, ДСП, МДФ, дерево. ДСП і ЛДСП мають однакову основу – деревно-стружкову плиту та різне покриття: звичайне ДСП покривають термореактивними полімерами, ЛДСП – плівкою з допомогою ламінації. Обидва матеріали порівняно недорогі, але треба звертати увагу на наявність відповідних сертифікатів, які засвідчують те, що в них немає шкідливих для здоров’я речовин. МДФ – плита із подрібненої дерев’яної тирси, парафіну та лігніну, пофарбована або покрита плівкою, дорожча, але дуже якісна і безпечна. Дерево – найбільш екологічний та дорогий матеріал, однак тут до уваги треба брати покриття – фарбу чи лак. Воно має бути нешкідливим і зносостійким, адже дитина буде малювати, писати, креслити циркулем. Надто «ніжне» декоративне покриття може зіпсуватись уже за один навчальний рік, тому робимо акцент на практичності.

Оптимальний розмір столу для дитини: ширина 90-100 см, глибина стільниці 60-80 см. Однак для старшокласників може знадобитися і більший стіл. Щоб визначити точніше, посадіть дитину за стіл, якщо під столом ноги можна вільно зігнути під прямим кутом, а лікті розкласти на стільниці – розмір підходящий. Щодо висоти, то вона залежить від зросту: для першокласника зростом до 130 см необхідний стіл висотою 52-54 см, а от для підлітка зростом 165-175 см – 70-76 см.

Також розмір столу залежить від місця, де він буде розташований: перш, ніж купувати виміряйте його, але не забувайте про мінімально необхідні габарити.

Від відповідності розміру столу залежить здоров’я дитини, особливо це стосується розвитку опорно-рухового апарата. У молодшому шкільному віці відбувається активне формування скелету, тому важливо, щоб дитина сиділа за столом у правильному положенні. Якщо стільниця буде надто низькою є ймовірність розвитку сколіозу, якщо зависокою – постійно підняті лікті та плечі викликатимуть напруженість у м’язах та біль у спині після тривалого сидіння. Посадіть школяра за стіл і попросіть поставити руку на зігнутий лікоть – якщо вдається вільно дістати пальцями до скроні – висота оптимальна.

Додаткові елементи, такі як підставки, шухляди, полички повинні бути функціональними і місткими, щоб дитина могла розташувати на них речі. Проста у монтажі конструкція, яку можна легко розкласти і скласти знову стане в нагоді, у випадку переїзду чи ремонту.

Правильне розміщення письмового стола

Від місця розташування дитячого столика залежить напрямок природного освітлення робочої поверхні, що впливає на зір дитини. Найкращий варіант – збоку під кутом, але не за спиною чи попереду. Напрямок залежить від того, якою рукою пише дитина. Для лівші напрямок падіння з права наліво, для правші зліва направо. Якщо ж парту все-таки доводиться ставити під вікном фронтально, відстань до нього повинна бути не менше 20 см, щоб світло не відбивалось від поверхні, бо очі будуть втомлюватись.

roboce_misce_ditini

Одні з перших ознак неправильного освітлення: пересихання і відчуття «піску» в очах. В такому випадку треба якнайшвидше змінити розміщення столика.

Також необхідно подбати про джерело штучного освітлення – настільну лампу. Вона повинна регулюватись по висоті, а світло має бути м’яким. Найкраще для цього підійде освітлювальний прилад із лампою розжарювання на 60-80 Ватт з білим покриттям . А от сучасні енергозберігаючі лампи використовувати не варто – вони занадто яскраві.

pismoviy-stil-dlia-dvoh-ditey

У кімнаті для двох дітей краще за можливості встановлювати два окремі столи, щоб кожен мав своє робоче місце і міг виконувати домашні завдання у зручний час. Також важливо встановити робочі столики дітей так, щоб світло від настільної лампи не світило прямо на ліжко. Адже старший школяр, наприклад, може засиджуватись за уроками довго, а молодшому освітлення заважатиме спати. У цьому випадку дуже зручним буде зонування кімнати або розміщення стелажів між ліжками та столами.

Чому важливий зовнішній вигляд?

Естетичність і привабливий дизайн грають дуже важливу роль для дітей, особливо молодшого шкільного віку. Учню повинен подобатися робочий стіл, тому краще обирати його разом із дитиною. Також він має вписуватися в загальний інтер’єр кімнати – на щастя виробники можуть задовольнити будь-які забаганки у цьому плані.

Стіл не повинен мати гострих деталей, адже під час гри у кімнаті дитина може об них поранитись. Краще, щоб краї стільниці були заокруглені. Конструкція має бути надійною, не хитатись.

pismoviy-stil-dlia-ditey

Повертаючись до видів матеріалів, зазначимо, що для школярів молодшого шкільного віку краще не купувати стіл із натурального дерева з розрахунку на довговічність – від нього буде важко відмити сліди маркера чи фломастера, а циркуль залишить глибокі подряпини, тож до 11 класу меблі вже матимуть не досить презентабельний вигляд. А от столик із МДФ стане чудовою альтернативою.

Обираючи письмовий стіл для дитини, беріть до уваги усі важливі характеристики: вид, функціональність, розмір, матеріал та зовнішній вигляд, щоб меблі служили довго, а користування ними було приємним.

У нас ви можете обрати письмовий стіл на будь-який смак і потреби. За детальною консультацією та допомогою у виборі звертайтесь до менеджерів меблевого салону Асорті.

2020-09-02
наверх
к
о
ш
и
к
Кошик порожній