Якому матрацу віддати перевагу: пружинному чи безпружинному

Якому матрацу віддати перевагу: пружинному чи безпружинному

Матраци. Вони, як автомобілі. Можуть помістити різну кількість пасажирів: односпальний, полуторний, двоспальний. Різняться за потребами власників. Від того змінюється їхня комплектація та начиння. Постійно з’являються покращені версії. І ніби можна прожити і без нього, але ж з ним життя стає комфортнішим, приємнішим та щасливішим.

Чим наповнюють матраци?

Існують різні погляди на те, де і на чому потрібно спати. Шанувальники спального місця на підлозі, без матрацу, стверджують, що це допомагає позбутися болі у спині. Хоча вагомих наукових підтверджень з цього приводу немає.

Ніхто не може змусити повірити в щось людину чи навпаки,- сприяти зневірі стосовно своїх переконань. Але існують факти. Дослідники вказують на першу появу матраців близько 75000 років до нашої ери. Це були, так звані, підстилки для сну. Напевно все ж спати на голій підлозі не було пріоритетом для людини, навіть у сиву давнину.

Начиняли підстилки тим, що могло пом’якшити і зберегти тепло: сіном, соломою, вовною, льоном та бавовною. Деякі з наповнювачі актуальні й досі. З м’яких - це бавовна, льон. Є ще й інші, більш сучасні компоненти.

Користується попитом пінополіуретановий наповнювач, через те, що забезпечує хороший рівень жорсткості при невисокій вартості. Латексний матрац не боїться стрибків та падінь з розгону, а його в свою чергу не бояться алергіки.

Особливої уваги заслуговує наповнювач з ефектом пам’яті. Він плавно повторює вигини людського тіла. Цей ефект запобігає навантаженню на м’язи, хребет, суглоби. Та варто зазначити, що дана унікальність суттєво впливає на вартість.

Жорстке начиння для матраців:

  • Натуральні волокна кокосової койри;
  • Гіпоалергенні морські водорості;
  • Натуральний, але з імовірним ефектом алергії – волос кінський;
  • Бамбукове волокно.

Різновиди матраців, як не розгубитись?

Сучасний матрац - це вже давно не просто підстилка. А те,що підкреслить індивідуальність господаря в поєднанні з відчуттям комфорту. Вони бувають різних форм:

  • прямокутний – класичний вигляд плюс стандартні розміри матраців;
  • круглий – для нетипового інтер’єру;
  • овальний – чудово впишеться в дитяче ліжечко відповідної особливої форми;
  • трапецієвидний – для шанувальників футуризму.

Та не дизайном єдиним керуються люди при виборі матрацу. Більшість хочуть купити не просто матрац, а спокійний сон. Тому якості якими він наділений, все таки є ключовим фактором при його виборі.

Ортопедичний матрац представлений у двох видах: пружинний та безпружиннй.

Безпружинний матрац зазвичай є більш м’яким. Його внутрішня начинка це шар поліуретану, латексу. Досі користуються попитом ватні матраци з бавовняного полотна, вовни. Для дивану з конструкцією розкладушки, частенько використовують поролоновий матрац.

Для того, щоб збільшити жорсткість матрацу без пружин, комбінують тонкі шари латексу та кокосового волокна. Фактично розбиваючи суцільний блок на секції.

Протипролежневий матрац теж не має пружин. А його єдиний наповнювач - це повітря. Створений для догляду за хворими, які прикуті до ліжка та є надійною профілактикою від пролежнів.

Тонкий матрас на диван, ще один представник без пружин. Його легко скрутити в рулон. Він вирівнює спальне місце і пружини йому для цього зовсім не до чого.

Матрац з підігрівом більш схожий на ковдру, але все ж матрац. Зігріє без обіймів та вогнища, але не скажеш, що він анатомічний. Зате найтонший, тому найкомпактніший представник зі світу матраців.

Нарешті черга дійшла і до пружин. Не важко здогадатись з чого складається пружинний матрац. Звісно в першу чергу з пружин та з допоміжних м’яких шарів. Блок пружин буває залежний та незалежний.

Незалежний блок пружин, промовляє сам за себе. Річ у тому, що в даному випадку кожна пружинка танцює сама за себе. Вона відділена чохлом від іншої і коли з ладу виходить її сусідка це ніяк не впливає на неї.

Блок залежних пружин схожий на хор. Якщо хтось збився з ноти страждає вся компанія. Адже всі пружини з’єднані між собою.

Як підібрати матрац для ліжка дитині?

Як же має виглядати дитячий матрац? Тут все залежить від віку дитини. Ні для кого не секрет, що рівна поверхня створює умови для правильного формування хребта.

І хоч як нам не хотілося нанести в дитячу м’яких та пухнастих предметів, з вибором матрацу варто пам’ятати про необхідну жорсткість.

Для малюків чи немовлят найкраще підійде виріб середньої жорсткості. Надто жорсткі матраци можуть викликати неспокійний сон в малечі. Варіант з кокосовим блоком буде найдоречніший.

Латексний матрац - виріб без пружин, але достатньої жорсткості. Рекомендується купувати для більших малюків та підлітків. Вони стійки до ударних проявів у вигляді стрибків. Якими б довговічними не були пружинні матраци, але діти здатні виснажити та змусити фальшиво співати будь-яку пружину.

Зручний матрац для “дорослого сну”

Хоч дорослі і не мають звички випробовувати своє ложе стрибками, та обирати матрац на ліжко варто враховуючи комплектацію тіла.

Якщо худим підійде м’який матрац із суцільного латексного блоку, то людям з більшою масою цього недостатньо. При вазі клієнта, що перевищує дев’яносто кілограм радимо зупинити свій вибір на жорсткому матраці з блоком залежних пружин. Чим більша вага, тим більша потрібна кількість пружин. Це довговічний та бюджетний варіант.

Жорсткі моделі також стануть у нагоді тим, хто має проблеми в шийному та грудному відділах хребта. Варто вибрати матрац з незалежних пружин. Відсутність коливань та точкова підтримка тіла покращують ортопедичні властивості виробу. Такі матраци краще купувати у виробника, щоб отримати повну та вичерпну консультацію.

Середня вага дозволяє розширити коло вибору. Оптимальним є матрац середньої жорсткості, в ідеалі з блоком пружин в поєднанні з натуральним чи штучним латексом.

Людям похилого віку підійдуть м’які вироби та вироби середньої жорсткості. Маєте порушення у поперековому відділі, - ваш вибір має впасти на м’які латексні чи поліуретанові матраци з підтримкою.

По великому рахунку, не важливо скільки вам років чи яка у вас комплектація, важливо, щоб вам снились світлі, яскраві сни. Тож поспішіть налаштувати себе на правильну хвилю. Підберіть саме той матрац, який подарує солодкий сон, як у дитинстві. А якщо вам потрібна консультація фахівців у цьому питанні — завітайте до нашого магазину якісних сучасних меблів Асорті або зателефонуйте за одним із вказаних у шапці сайту номерів. Ми не тільки дамо відповідь на ваші запитання, але і порадимо найкращий варіант по вашим фінансовим можливостям.

2021-02-18
наверх
к
о
ш
и
к
Кошик порожній